УПИПАЕИМДААР

от Тефтера
Версия от 14:06, 4 януари 2008 на Deathwoman666 (Беседа) (New page: В сила от 19.05.2000 г. Приет с ПМС № 82 от 15.05.2000 г. Обн. ДВ. бр.41 от 19 Май 2000г., изм. ДВ. бр.87 от 9 Октмври 2001г., изм. ...)
(разл) ← По-стара версия | Преглед на текущата версия (разл) | По-нова версия → (разл)
Направо към: навигация, търсене

В сила от 19.05.2000 г. Приет с ПМС № 82 от 15.05.2000 г. Обн. ДВ. бр.41 от 19 Май 2000г., изм. ДВ. бр.87 от 9 Октмври 2001г., изм. ДВ. бр.83 от 18 Октмври 2005г., изм. ДВ. бр.84 от 21 Октмври 2005г., изм. ДВ. бр.78 от 26 Септември 2006г.

Глава първа.ОБЩИ РАЗПОРЕДБИ

Чл. 1. С правилника се уреждат дейността, числеността, структурата и организацията на работата на Института по публична администрация и европейска интеграция, наричан по-нататък "института", както и функциите на неговите организационни структури и административни звена.


Чл. 2. (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) (1) Институтът е юридическо лице със седалище София и има статут на изпълнителна агенция към министъра на държавната администрация и административната реформа.

(2) Институтът е второстепенен разпоредител с бюджетни кредити към министъра на държавната администрация и административната реформа.


Чл. 3. (1) Издръжката на института се формира от бюджетни средства и от приходи от собствена дейност.

(2) Институтът е администратор на собствени приходи от:

1. средства от международни програми;

2. средства от обучението и експлоатацията на учебната база;

3. приходи от печатни и издателски услуги;

4. приходи от продажби на печатни издания;

5. приходи от лихви;

6. дарения;

7. други приходи.

(3) Издръжката на обучението е за сметка на административните структури и организациите, чиито служители се обучават, или за сметка на обучаващите се.


Чл. 4. (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) (1) Основната дейност на института е свързана с осигуряване на обучение за повишаване на професионалната квалификация и преквалификация на служителите в държавната администрация в областта на публичната администрация и европейската интеграция.

(2) Институтът организира и провежда задължителното обучение на постъпващите за първи път на държавна служба, на назначените за първи път на ръководна длъжност, както и ежегодното обучение на висшите държавни служители по утвърдени от министъра на държавната администрация и административната реформа програми.

(3) Финансирането на обучението по ал. 2 от 1 януари 2007 г. се осъществява със средства, определяни ежегодно със Закона за държавния бюджет съгласно чл. 35, ал. 6 от Закона за държавния служител.

(4) Институтът организира и провежда курсове за повишаване на професионалната квалификация и за преквалификация на държавните служители по актуални проблеми на дейността на администрацията по програми, утвърдени от управителния съвет.

(5) Финансирането на обучението по ал. 4 е за сметка на административните структури и организациите, чиито служители се обучават, или за сметка на обучаващите се.

(6) Институтът организира и извършва методически контрол на обучението за квалификация и преквалификация на служителите от държавната администрация, осъществявано от други институции и организации, с които има сключен договор.

(7) Дейностите по ал. 6 включват организиране и поддържане на централен регистър на обученията, съгласуване на програмите за обученията за квалификация и преквалификация, контрол върху качеството на извършваните обучения.

(8) Институтът организира провеждането на централизиран конкурс за младши експерти два пъти годишно.


Чл. 5. При осъществяване на основната си дейност институтът:

1. (изм. - ДВ, бр. 84 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) подготвя анализи на необходимостта от обучение за квалификация и преквалификация на служителите от администрацията съвместно с дирекция "Управление на човешките ресурси в държавната администрация" на Министерството на държавната администрация и административната реформа;

2. разработва годишни програми за обучение по публична администрация и европейска интеграция;

3. (изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) организира и провежда обучение за квалификация и преквалификация на служителите в администрацията по утвърдените задължителни програми и по заявка на административните структури;

4. (изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) разработва самостоятелно и участва в разработването на проекти за обучение на служителите от администрацията, финансирани по национални и международни програми и по Оперативна програма "Административен капацитет";

5. поддържа база от данни с информация относно преминалите обучение;

6. съдейства на Държавната административна комисия при осъществяване на нейната дейност;

7. осъществява сътрудничество с български и международни институции и организации по въпроси, свързани с дейността на института;

8. създава и поддържа информационен център с библиотека по въпросите на държавната служба, структурите на администрацията и европейската интеграция;

9. издава информационни издания, лекторски материали, сборници с лекции и други, свързани с обучението, което предлага институтът;

10. (изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) организира и провежда консултации по проблеми на публичната администрация и европейската интеграция, както и по въпроси, свързани с професионалната квалификация и преквалификация на служителите в държавната администрация;

11. (изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) организира научно-приложни конференции, семинари и професионални срещи за обсъждане и популяризиране на добри практики и на други актуални въпроси на държавната администрация и европейската интеграция;

12. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) организира и поддържа централен регистър на обученията за квалификация и преквалификация на служителите в държавната администрация и на извършващите ги институции, висши училища и други структури;

13. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) анализира програмите, организацията и качеството на обучението на служителите от администрацията, осъществявано от другите институции и организации, с които институтът има сключени договори, и подготвя оценки и препоръки за неговото подобряване в съответствие с установените нужди от обучение;

14. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) подготвя и предоставя на електронния си сайт информация относно завършилите обученията.


Чл. 6. (1) Участници в програмите за обучение в института са държавните служители от администрацията.

(2) Други участници извън тези по ал. 1 могат да бъдат включвани в програмите при наличие на свободни места.

(3) Институтът може да провежда и програми за обучение, ако това му бъде възложено от национални, чуждестранни или международни организации.


Глава втора.ОРГАНИ НА УПРАВЛЕНИЕ (ЗАГЛ. ИЗМ. - ДВ, БР. 78 ОТ 2006 Г.)

Раздел I.Управителен съвет (Нов - ДВ, бр. 78 от 2006 г.)

Чл. 7. (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) Органи на управление на института са управителният съвет и изпълнителният директор.


Чл. 8. (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) (1) Управителният съвет се състои от 7 членове - двама представители на Министерството на държавната администрация и административната реформа и по един представител на администрацията на Министерския съвет, на Министерството на финансите, на Министерството на труда и социалната политика и на Министерството на образованието и науката. Изпълнителният директор на института е член на управителния съвет по право.

(2) Поименният състав на управителния съвет се определя от министъра на държавната администрация и административната реформа по предложение на съответния ръководител на административна структура.

(3) Министърът на държавната администрация и административната реформа определя председател на управителния съвет измежду лицата по ал. 2.

(4) В управителния съвет могат да участват с право на съвещателен глас и представители на академичните среди и неправителствени организации по предложение на председателя на управителния съвет.

(5) Мандатът на управителния съвет е две години.

(6) Член на управителния съвет се освобождава предсрочно:

1. по предложение на ръководителя на съответната административна структура;

2. при влязла в сила присъда за извършено умишлено престъпление от общ характер;

3. при трайна фактическа невъзможност да изпълнява задълженията си повече от 6 месеца;

4. при напускане на административната структура, която представлява.

(7) При предсрочно освобождаване по ал. 6 или при смърт на член на управителния съвет на негово място се определя нов член по реда на ал. 2, който довършва мандата на този, чието място е освободено.


Чл. 9. (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) Управителният съвет:

1. обсъжда програмите и дейностите за повишаване професионалната квалификация и преквалификация на служителите от държавната администрация и взема решения за тяхната реализация;

2. разглежда анализи на потребностите от обучение и взема решения за осъществяването на отделни програми;

3. одобрява годишния план за работа на института и отчета за неговото изпълнение;

4. одобрява проекта на бюджет на института, както и отчета за изпълнението на бюджета на института;

5. одобрява проекти и програми за финансиране на дейността по обучението и отчетите за тяхното изпълнение;

6. одобрява договори на института с размер на заплащане, надвишаващ 30 000 лв.;

7. разрешава извършването на еднократни разходи, надвишаващи 30 000 лв.


Чл. 10. (Нов - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) (1) Управителният съвет се свиква на редовно заседание от председателя най-малко веднъж на два месеца. Заседанията се свикват от председателя на управителния съвет, по инициатива на трима от членовете му или по предложение на изпълнителния директор на института. Председателят на управителния съвет свиква извънредно заседание по инициатива поне на трима от членовете му или по предложение на изпълнителния директор на института. Уведомяването за извънредно заседание се извършва чрез писмена покана или по електронна поща до членовете на управителния съвет най-малко 10 дни преди датата на заседанието. Към поканата се прилага дневният ред за заседанието и евентуално постъпили по дневния ред писмени материали.

(2) Председателят на управителния съвет:

1. утвърждава проекта на дневен ред въз основа на предложенията на другите членове;

2. открива, ръководи и закрива заседанията на управителния съвет.

(3) Заседанията на управителния съвет са редовни, когато присъстват най-малко две трети от редовните му членове. Решенията се вземат с мнозинство от половината плюс един от редовните членове на управителния съвет.

(4) За заседанията на управителния съвет се води протокол, който се подписва от всички присъствали членове."


Раздел II.Изпълнителен директор (Нов - ДВ, бр. 78 от 2006 г.)

Чл. 10а. (Нов - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) (1) Изпълнителният директор е орган на изпълнителната власт, който осигурява прилагането на правителствената стратегия за обучение на държавните служители от администрацията и координацията на програмите за професионалната им квалификация и преквалификация.

(2) Изпълнителният директор ръководи и представлява института.

(3) Договорът с изпълнителния директор се сключва, изменя и прекратява от министъра на държавната администрация и административната реформа съгласувано с министър-председателя.


Чл. 10б. (Нов - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) При изпълнение на своите правомощия изпълнителният директор взаимодейства с дирекциите от специализираната администрация на Министерския съвет, с министерствата и другите административни структури, със специализираните институти и центрове за обучение към министерствата, с висшите училища, с Националното сдружение на общините в Република България, с неправителствени организации, осъществява сътрудничество с български и международни институции и организации по въпроси, свързани с дейността на института.


Чл. 10в. (Предишен текст на чл. 10, доп. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) (1) Изпълнителният директор:

1. провежда държавната политика в областта на професионалната квалификация и преквалификация на държавните служители от администрацията;

2. организира разработването и изпълнението на програми за обучение;

3. утвърждава годишните програми за обучение;

4. подготвя проекта на бюджет на института;

5. определя със заповед стойността на обучението, предоставяно от института;

6. сключва договори, свързани с дейността на института;

7. утвърждава длъжностното разписание и длъжностните характеристики;

8. назначава и освобождава държавните служители в института;

9. сключва, изменя и прекратява трудовите договори с лицата, работещи в института по трудово правоотношение;

10. командирова със заповед служителите от института в страната и в чужбина;

11. утвърждава образец на печата на института;

12. провежда информационната политика на института, която при спазване разпоредбите на Конституцията и законите на страната гарантира откритост и достъпност на дейността на ръководената от него администрация;

13. (изм. - ДВ, бр. 83 от 2005 г., в сила от 18.10.2005 г.) представя на министъра на държавната администрация и административната реформа ежегоден доклад за дейността и състоянието на института.

14. издава удостоверения за завършен курс на обучение по образец съгласно приложение № 1;

15. изпълнява и други функции, възложени му с нормативни актове.

16. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) участва по право в управителния съвет на института и може да предлага свикването на извънредно заседание по възникнали за разрешаване проблеми;

17. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) участва в работата на Комитета за наблюдение по Оперативна програма "Административен капацитет" и следи за изпълнението на решенията на управителния съвет.

(2) При отсъствие на изпълнителния директор той се замества от определен от него с писмена заповед служител за всеки конкретен случай, в която се посочва и обемът на правомощията по време на отсъствието му.


Глава трета.СТРУКТУРА И ФУНКЦИИ НА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ ЗВЕНА НА ИНСТИТУТА

Раздел I.Общи разпоредби

Чл. 11. (1) (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) При осъществяването на своите правомощия управителният съвет и изпълнителният директор се подпомагат от две дирекции, организирани в обща и специализирана администрация.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 87 от 2001 г., в сила от 15.10.2001 г.) Общата численост на персонала на института е 24 щатни бройки, които са разпределени в организационните структури и административните звена съгласно приложение № 2.


Чл. 12. Изпълнителният директор утвърждава структурата на административните звена.


Раздел II.Главен секретар

Чл. 13. (1) Административното ръководство на института се осъществява от главен секретар.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.)


Чл. 14. (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) (1) Административното ръководство на института се осъществява от главен секретар.

(2) Главният секретар ръководи, координира и контролира функционирането и дейността на института, като:

1. организира разпределянето на задачите за изпълнение между административните звена;

2. отговаря за условията за нормална и ефективна работа на административните звена в института;

3. осъществява общия контрол за изпълнението на възложените задачи;

4. отговаря за работата и контрола по съхраняването на документите и опазването на държавната и служебната тайна;

5. координира и контролира дейността по стопанисването и управлението на държавната собственост, предоставена на института;

6. изпълнява и други функции, определени с нормативен акт или възложени му от изпълнителния директор.

(3) Главният секретар координира работата си с главния секретар на Министерството на държавната администрация и административната реформа.


Раздел III.Обща администрация

Чл. 15. (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) (1) Общата администрация подпомага осъществяването на правомощията на изпълнителния директор и на управителния съвет като органи на управление на института, създава условия за осъществяване на дейността на специализираната администрация и извършва техническите дейности по административно обслужване.

(2) Общата администрация на института е организирана в дирекция "Административно-правно, финансово-стопанско и информационно осигуряване".


Чл. 16. (1) (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) Дирекция "Административно-правно, финансово-стопанско и информационно осигуряване":

1. разработва бюджета на института;

2. извършва счетоводното отчитане на приходите и разходите;

3. изготвя месечни, тримесечни и годишни отчети за касовото изпълнение на бюджета на института;

4. изготвя длъжностното разписание на института;

5. изготвя месечни и годишни оборотни ведомости;

6. подготвя годишния отчет и баланс на института;

7. подготвя проекти на договори и дава становища по законосъобразността на договори, предложени на института;

8. осъществява процесуалното представителство на института;

9. подготвя актовете за назначаване и трудовите договори с работещите в института и оформя прекратяването на служебните и трудовите правоотношения;

10. образува, води и приключва досиетата на работещите в института;

11. (изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) изгражда и поддържа вътрешната информационна система и системата за регистрация, работата и контрола по съхраняването на документите;

12. води регистър на издадените удостоверения;

13. осъществява протоколната дейност и връзките с обществеността;

14. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) организира и поддържа централен регистър на обученията за квалификация и преквалификация на служителите в държавната администрация и на извършващите ги институти и структури;

15. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) организира взаимодействието с администрациите във връзка с планирането и организацията на обученията на служителите от държавната администрация;

16. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) осъществява текущата оперативна комуникация на института с административните структури и с други институции и организации;

17. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) осъществява протоколната дейност и връзките с обществеността;

18. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) подпомага технически дейността на управителния съвет;

19. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) поддържа информационен център с библиотека.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) Дирекция "Административно-правно, финансово-стопанско и информационно осигуряване" изпълнява и други функции, възложени й със заповед на изпълнителния директор.


Раздел IV.Специализирана администрация

Чл. 17. (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) (1) Специализираната администрация подпомага и осигурява осъществяването на правомощията на изпълнителния директор и на управителния съвет на института, планира, организира и контролира обучението и учебния процес, участва в разработването на научни проекти и в изпълнението им, извършва консултации на административните структури.

(2) Специализираната администрация е организирана в дирекция "Обучение, приложни изследвания и работа по проекти.


Чл. 18. (1) (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) Дирекция "Обучение, приложни изследвания и работа по проекти":

1. (изм. - ДВ, бр. 84 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) подготвя съвместно с дирекциите на Министерството на държавната администрация и административната реформа анализи на необходимостта от обучение за квалификация и преквалификация на служителите от държавната администрация;

2. разработва проекти за курсовете за обучение и годишните програми за обучение по публична администрация и европейска интеграция;

3. организира и провежда обучение на държавните служители в администрацията и организира учебни модули в областта на публичната администрация посредством:

а) общи курсове по: компютърни умения; чужди езици; мениджмънт; комуникативни умения; структура на държавната администрация; съставяне на отчети, становища и протоколи; документооборот и административен процес; законотворчество, законови текстове и административни актове; бюджетен процес; координация между министерствата и др.;

б) специализирани курсове по: организация и планиране; информационни технологии; обществени поръчки; управление на човешките ресурси; мотивация и процес на вземане на решения; анализ на влиянието на законодателството; анализ и прогнозиране на политиката в определената област; стратегически мениджмънт; приложение на законодателството и др.;

4. организира и провежда обучение на държавните служители в администрацията и организира учебни модули в областта на европейската интеграция посредством:

а) общи курсове по: организация и институции на Европейския съюз (ЕС); политики на ЕС; разширяване на ЕС; фондове на ЕС; програми на ЕС и подготовка на проекти за финансиране по програмите и др.;

б) специализирани курсове по: умения за водене на преговори; оценка на административния капацитет за евроинтеграция; конкурентна политика; обществени поръчки; управление на фондовете на ЕС; оценка на влиянието на внедряването на европейското законодателство; работа в органите на ЕС;

5. организира и провежда специализирано обучение и семинари по заявка на държавни институции;

6. участва в координирането на обучението по различни програми в администрацията;

7. подготвя необходимата документация във връзка с процедурите за възлагане на обществени поръчки, когато обучението се провежда от външни организации;

8. поддържа база от данни с информация относно придобитата квалификация;

9. (изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) оказва съдействие по въпросите, свързани с атестирането на държавните служители;

10. подготвя периодичните обществени дискусии с представители на министерствата и другите структури на изпълнителната власт, висши училища и неправителствени организации по въпросите относно насоките в дейността на института и годишните програми за обучение;

11. осъществява сътрудничество с български и международни институции и организации по въпроси, свързани с дейността на института;

12. координира работата с външните лектори;

13. (заличена, предишна т. 14 - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) издава информационни издания, лекторски материали, сборници с лекции и други, свързани с обучението, което предлага институтът.

14. (новa - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) изготвя документацията и организира провеждането на централизиран конкурс за младши експерти в държавната администрация.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) Дирекция "Обучение, приложни изследвания и работа по проекти" изпълнява и други функции, възложени й със заповед на изпълнителния директор.


Глава четвърта.ОРГАНИЗАЦИЯ НА РАБОТАТА

Чл. 19. (1) Работното време на служителите на института е от 9 до 17 ч. и 30 мин. с почивка от 12 до 12 ч. и 30 мин. при 5-дневна работна седмица.

(2) В зависимост от учебните програми изпълнителният директор със заповед може да определи за отделни служители различно от посоченото в ал. 1 разпределение на работното време и почивките.


Чл. 20. Служителите в института, заемащи ръководни длъжности, съобразно възложените функции и задачи на ръководеното от тях административно звено:

1. възлагат задачи на работещите в звеното, контролират и отговарят за тяхното срочно и качествено изпълнение;

2. осигуряват взаимодействието с другите звена в института в съответствие с установените организационни връзки и разпределението на дейностите между тях;

3. изготвят ежегодно отчет за дейността на ръководеното от тях административно звено и предлагат конкретни мерки за подобряване на дейността в него;

4. предлагат назначаване, повишаване, стимулиране, санкциониране и освобождаване на работещите в ръководеното от тях административно звено.


Чл. 21. Държавните служители и лицата, работещи по трудово правоотношение в института, изпълняват възложените им задачи съобразно утвърдените длъжностни характеристики.


Чл. 22. (1) Документите, изпратени до института от държавни органи, от юридически или физически лица, се завеждат във входящ регистър, като се отбелязва датата на получаването им.

(2) При завеждането на документите се извършва проверка за наличието на всички материали, посочени в тях, и се образува служебна преписка, която се разпределя според адресата или съдържанието й.


Чл. 23. (1) Изпълнителният директор или главният секретар разпределя преписките с резолюция, която съдържа указания, срок за изработване, дата и подпис.

(2) Ръководителите на звена възлагат с резолюция изработването на служебните преписки на определен служител. При възлагане на повече от един служител се посочва отговорният от тях.


Чл. 24. Изходящите от института документи се съставят в 2 екземпляра. Вторият екземпляр съдържа инициалите и подписа на служителя, който е изготвил документа, както и на ръководителя на съответното административно звено, като се посочва и датата.


Чл. 25. (1) Служителите в института могат да бъдат награждавани с отличия и награди за образцово изпълнение на служебните им задължения.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) Паричните и предметните награди могат да бъдат до една основна заплата общо за една календарна година. Видът на предметната награда се определя в заповедта на изпълнителния директор, с която се награждава служителят.


Чл. 26. Пропускателният режим и други специфични разпоредби, свързани с дейността на института, се определят с вътрешни правила, утвърдени от изпълнителния директор.


Заключителни разпоредби

Параграф единствен. (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.) Правилникът се приема на основание чл. 55 от Закона за администрацията във връзка с чл. 35, ал. 5 от Закона за държавния служител.


Преходни и Заключителни разпоредби

КЪМ ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 215 ОТ 12 ОКТОМВРИ 2005 Г. ЗА ПРИЕМАНЕ НА УСТРОЙСТВЕН ПРАВИЛНИК НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ДЪРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ И АДМИНИСТРАТИВНАТА РЕФОРМА

(ОБН. - ДВ, БР. 83 ОТ 2005 Г.)

§ 10. Навсякъде думите "министърът на държавната администрация" и "министъра на държавната администрация" се заменят съответно с "министърът на държавната администрация и административната реформа" и "министъра на държавната администрация и административната реформа" в следните нормативни актове на Министерския съвет:


26. Устройствения правилник на Института по публична администрация и европейска интеграция към министъра на държавната администрация, приет с Постановление № 82 на Министерския съвет от 2000 г. (обн., ДВ, бр. 41 от 2000 г.; изм., бр. 87 от 2001 г.).


§ 14. Постановлението влиза в сила от деня на обнародването му в "Държавен вестник".


(Предишно Приложение № 1 към чл. 10, ал. 1, т. 14 - ДВ, бр. 78 от 2006 г.)

РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ Образец


Институт по публична администрация и европейска интеграция към министъра на държавната администрация

УДОСТОВЕРЕНИЕ

№ ... ... .. от ... ... .. г.

С настоящото се удостоверява, че.................ЕГН.................е участвал(а) в курс по..............

Благодарим на господин/госпожа..........................за участието и му/й желаем успех в бъдещата кариера в дър- жавната администрация.

Изпълнителен директор:

(подпис и печат)


Приложение № 2 към чл. 11, ал. 2

(Изм. - ДВ, бр. 87 от 2001 г., в сила от 15.10.2001 г., изм. - ДВ, бр. 78 от 2006 г.)

Численост на персонала на Института по публична администрация и европейска интеграция - 24 щатни бройки


Изпълнителен директор 1

Главен секретар 1

Обща администрация 11

в т. ч.:

дирекция "Административно-правно,финансово-стопанско и информационно осигуряване" 11

Специализирана администрация 11

в т. ч.:

дирекция "Обучение, приложни изследвания и работа по проекти" 11