ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ЗАМЯНА НА ВОИНСКИТЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯ С АЛТЕРНАТИВНА СЛУЖБА

от Тефтера
Направо към: навигация, търсене

Обн. ДВ. бр.29 от 30 Март 1999г., изм. ДВ. бр.112 от 23 Декември 1999г., изм. ДВ. бр.78 от 26 Септември 2000г., изм. ДВ. бр.82 от 16 Септември 2003г., изм. ДВ. бр.3 от 13 Януари 2004г., изм. ДВ. бр.84 от 19 Октмври 2007г.

Глава първа.ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ

Чл. 1. С правилника се уреждат:

1. редът за подаване на молба за замяна на воинските задължения с алтернативна служба;

2. писмените доказателства, с които се установяват обстоятелствата по чл. 13, ал. 2 от Закона за замяна на воинските задължения с алтернативна служба (ЗЗВЗАС);

3. организацията и дейността на комисията по чл. 5, ал. 1 ЗЗВЗАС;

4. дейности по изпълнението на мирновременната алтернативна служба, отчетът и службата в запаса.


Глава втора.МОЛБА ЗА ЗАМЯНА НА ВОИНСКИТЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯ С АЛТЕРНАТИВНА СЛУЖБА

Чл. 2. (1) Молбата за замяна на воинските задължения с алтернативна служба следва да съдържа:

1. искане на молителя изпълнението на воинските му задължения да бъде заменено с алтернативна служба;

2. мотиви, поради които молителят не желае да служи с оръжие, упражнявайки своето конституционно право на свобода на съвестта, свобода на мисълта и на свободен избор на вероизповедание;

3. факти и обстоятелства в подкрепа на твърдението на молителя, поради които не желае да изпълнява своите задължения като наборен военнослужещ с оръжие.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) Към молбата за замяна на воинските задължения с алтернативна служба се прилагат:

1. свидетелство за съдимост на молителя;

2. справка от районното полицейско управление по постоянния адрес, че през последната една година гражданинът не е притежавал разрешение за носене на оръжие и не е подавал молба за издаване на такова разрешение;

3. декларация, че не са налице обстоятелствата по чл. 13, ал. 2, т. 1 и 3 ЗЗВЗАС;

4. копие от документи за завършено образование и придобита професионална квалификация.


Чл. 3. (1) В деня на получаването й молбата се завежда във военното окръжие, към което се води наборната комисия.

(2) (Отменена като незаконосъобразна с Решение № 6 на ВАС - ДВ, бр. 3 от 2004 г.)

(3) (Отменена като незаконосъобразна с Решение № 6 на ВАС - ДВ, бр. 3 от 2004 г.)

(4) Началникът на военното окръжие задължително прилага към молбата:

1. препис от решението на наборната комисия за годността на гражданина за военна служба;

2. копие от личния картон на наборника;

3. наборната здравна книжка на гражданина.

(5) В 7-дневен срок от получаването й молбата заедно с приложените към нея документи се изпраща служебно от началника на военното окръжие до Комисията по алтернативната служба към Министерството на труда и социалната политика.


Глава трета.ОРГАНИЗАЦИЯ НА КОМИСИЯТА ПО АЛТЕРНАТИВНАТА СЛУЖБА

Чл. 4. Председателят и секретарят на Комисията по алтернативната служба, наричана по-нататък "комисията", са служители на Министерството на труда и социалната политика.


Чл. 5. (1) Представителят на Министерството на отбраната се назначава за член на комисията по предложение на министъра на отбраната, представителят на Дирекцията по вероизповеданията на Министерския съвет - по предложение на директора на дирекцията, а лекарят - по предложение на министъра на здравеопазването.

(2) Останалите четирима членове на комисията са хабилитирани лица със специалност в областта на философията, психологията, психиатрията и педагогиката и се предлагат на министъра на труда и социалната политика от председателя на комисията. Те участват в работата на комисията като специалисти без оглед на тяхната месторабота.

(3) При промяна в служебното положение или други обстоятелства, които биха могли да се отразят на статута по ал. 1 и 2, членовете на комисията уведомяват за това председателя й в 7-дневен срок от настъпването на съответното обстоятелство. Председателят на комисията незабавно уведомява министъра на труда и социалната политика, който при необходимост предприема съответни действия за попълване на състава на комисията.


Чл. 6. Председателят на комисията:

1. организира и ръководи цялостната дейност на комисията в изпълнение на разпоредбите на ЗЗВЗАС и на правилника;

2. (изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) в изпълнение на решенията на комисията повиква гражданите за изпълнение на мирновременна алтернативна служба, обявява отлагане, прекъсване и прекратяване на изпълнението на тази служба;

3. представлява комисията пред държавните органи, администрацията на централните и териториалните органи на изпълнителната власт, работодателите, неправителствените организации и сдруженията и пред гражданите;

4. отговаря за дейността на комисията пред министъра на труда и социалната политика;

5. (изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) издава заповеди за налагане на дисциплинарни наказания в случаите и при условията, предвидени в ЗЗВЗАС;

6. издава други заповеди в изпълнение на своите правомощия по ЗЗВЗАС и по правилника.


Чл. 7. Секретарят на комисията:

1. подготвя провеждането на заседанията на комисията и организира изпълнението на утвърдения от председателя дневен ред;

2. осигурява изготвянето, съхраняването и архивирането на протоколите от заседанията и другата документация на комисията, както и документооборота;

3. информира военните окръжия и работодателите за решенията на комисията;

4. осъществява връзка между комисията и работодателите при изпълнението на алтернативната служба.


Чл. 8. (1) Средствата за дейността на комисията се осигуряват от бюджета на Министерството на труда и социалната политика.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 78 от 2000 г.) Административното и материално-техническото обслужване на комисията се осъществява от Министерството на труда и социалната политика.

(3) Министърът на труда и социалната политика съгласувано с министъра на финансите определя размера на възнаграждението на лицата по чл. 5, ал. 2 за участие в заседанията на комисията.


Глава четвърта.ДЕЙНОСТ НА КОМИСИЯТА ПО АЛТЕРНАТИВНАТА СЛУЖБА

Чл. 9. Комисията осъществява своята дейност при условията и по реда, уредени в ЗЗВЗАС и в правилника.


Чл. 10. (1) Комисията провежда редовни и извънредни заседания.

(2) Редовните заседания на комисията се провеждат четири пъти годишно.

(3) Извънредни заседания на комисията се свикват от нейния председател.


Чл. 11. Заседанията на комисията се насрочват от председателя, като членовете се уведомяват писмено за това най-малко 5 работни дни предварително.


Чл. 12. За явяване пред комисията на подалия молбата гражданин му се заплащат от бюджета на Министерството на труда и социалната политика пътните разходи при междуградски превоз с влак или автобус срещу представен билет в една посока.


Чл. 13. За изясняване на определени факти или обстоятелства, посочени в молбата, комисията чрез председателя или секретаря й може да вземе писмено становище на експерти или на представители на организации и общности, които имат отношение по повдигнатите въпроси, факти и обстоятелства.


Чл. 14. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) (1) Молбата на работодател по чл. 37, ал. 1 ЗЗВЗАС се разглежда от комисията на първото заседание след постъпването.

(2) Решението, с което се отказва определянето на работното място за заемане от алтернативно служещ, се мотивира.

(3) На одобрени от комисията работни места могат да се назначават други лица. За заемането на работното място работодателят уведомява комисията.


Чл. 15. (1) По всяка молба, получена в комисията от началник на военно окръжие, се образува преписка с пореден номер.

(2) Преписката по ал. 1 съдържа всички документи във връзка с молбата, копие от решението на комисията и копие от заповедта на председателя на комисията.


Чл. 16. (1) (Предишен текст на чл. 16, изм. - ДВ, бр. 78 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) Работодател, при който е започнало изпълнение на мирновременната алтернативна служба, но поради последващи промени не отговаря на изискванията на закона, е длъжен да уведоми комисията в 7-дневен срок. В този случай комисията определя ново работно място и може да определи друга длъжност за изпълнение на мирновременна алтернативна служба.

(2) (Нова - ДВ, бр. 78 от 2000 г.) Когато изпълнението на мирновременната алтернативна служба е започнало при условията и по реда на ЗЗВЗАС, но са настъпили структурни промени или промени във формата на управление на учреждението или организацията, където се изпълнява службата, за които комисията не е била своевременно информирана от работодателя, изпълнението на службата продължава на същото работно място, ако то се запазва и правоприемникът на юридическото лице не попада под забраната на чл. 6, ал. 2 ЗЗВЗАС, или на друго работно място и длъжност по решение на комисията.

(3) (Нова - ДВ, бр. 78 от 2000 г.) При настъпване на промяна по ал. 2 преди началото на изпълнението на алтернативната служба комисията променя своето решение в частта му относно работното място и длъжността.

(4) (Нова - ДВ, бр. 78 от 2000 г.) Работодател не може да откаже изпълнението на решение на комисията и заповед на председателя й, освен когато поради преобразуване юридическото лице попада в категорията на лицата по чл. 6, ал. 2 ЗЗВЗАС.


Чл. 17. Решението на комисията за замяна на изпълнението на воинските задължения на гражданите с алтернативна служба съдържа:

1. решение за замяна на изпълнението на воинските задължения с алтернативна служба;

2. мястото на изпълнение на алтернативната служба и длъжността, която гражданинът ще изпълнява;

3. точно определяне на началото на изпълнението на мирновременната алтернативна служба.


Чл. 18. (1) В изпълнение на решението на комисията по чл. 17 председателят на комисията издава заповед за повикване на гражданина за изпълнение на алтернативна служба.

(2) Заповедта по ал. 1 заедно с наборната здравна книжка се връчва на гражданина при условията и по реда на Гражданския процесуален кодекс. Препис от заповедта се изпраща служебно на началника на военното окръжие, изпратил в комисията молбата на гражданина, и на работодателя, при когото ще се изпълнява алтернативната служба.


Чл. 19. (1) Решението, с което комисията отхвърля молбата на гражданин и отказва замяна на изпълнението на воинските задължения с алтернативна служба, съдържа:

1. решение, че молбата се отхвърля и изпълнението на воинските задължения на гражданина не се заменя с алтернативна служба;

2. мотивите за отказа.

(2) В 7-дневен срок от вземането на решението препис от него се изпраща служебно от комисията на началника на военното окръжие, изпратил молбата на гражданина.


Чл. 20. При установяване на обстоятелствата, при които воинските задължения не се заменят с алтернативна служба, комисията приема като писмени доказателства:

1. преписи от съдебни решения или удостоверения за актуалното състояние на фирми, издадени от окръжните съдилища;

2. удостоверения или справки от Министерството на вътрешните работи, които установяват издаване на разрешения за извършване на търговия, закупуване, пренасяне, съхраняване и други дейности с огнестрелно бойно, ловно или спортно оръжие и боеприпаси;

3. документи, издадени от ловни или спортни организации, установяващи участие в лов или занимания по спортна стрелба и носене или боравене с огнестрелно оръжие;

4. документи, свидетелстващи за извършване на дейност по въоръжена охрана на хора и обекти;

5. документи от компетентните органи за образуване на предварително производство за участие в престъпление, свързано с използване на огнестрелно оръжие и боеприпаси или с употреба на насилие.


Чл. 21. Когато министърът на труда и социалната политика отмени решение на комисията по реда на чл. 14, ал. 2 ЗЗВЗАС и върне преписката за ново разглеждане, комисията е длъжна да вземе предвид указанията на министъра при новото разглеждане на молбата.


Чл. 22. В изпълнение на решение на Върховния административен съд по чл. 14, ал. 3 и 4 ЗЗВЗАС комисията взема решение по молбата.


Чл. 23. (Отм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.)


Чл. 24. За да се убеди във виновното неизпълнение на задълженията по мирновременната алтернативна служба, което обуславя налагането на дисциплинарно наказание, и преди да издаде заповедта по чл. 34, ал. 1, т. 4 и 5 ЗЗВЗАС, председателят на комисията изслушва гражданина, изпълняващ мирновременната алтернативна служба, или приема писмените му обяснения.


Чл. 25. (1) Във връзка с дейността на комисията се водят:

1. книга за всички постъпили от началници на военни окръжия молби на граждани за замяна на воинските им задължения с алтернативна служба; в книгата се вписват: входящият номер на молбата, под който тя е вписана в книгата към военното окръжие; номерът на образуваната в комисията преписка по тази молба; данни за движението и приключването на преписката; решението на комисията; датата на неговото постановяване и датата на изпращане на заповедта на председателя;

2. (изм. - ДВ, бр. 112 от 1999 г., в сила от 1.01.2000 г., изм. - ДВ, бр. 84 от 2007 г., в сила от 19.10.2007 г.) архив, в който се съхраняват: приключените книги по т. 1; всички преписки с цялата събрана в тях информация; протоколите от заседанията на комисията; архивът се съхранява в комисията 3 години след приключването на посочените архивни единици, след което се изпраща за съхраняване в Държавна агенция "Архиви".

(2) Комисията изпраща служебно на военните окръжия данните, необходими им да водят книга и лични картони на гражданите, изпълняващи и изпълнили мирновременна алтернативна служба.


Глава пета.ДЕЙНОСТИ ПО ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА МИРНОВРЕМЕННАТА АЛТЕРНАТИВНА СЛУЖБА

Чл. 26. (1) Началото на изпълнението на мирновременната алтернативна служба, определено с решението на комисията, се установява с акт на работодателя, че гражданинът е встъпил в длъжност.

(2) Прекратяването на изпълнението на мирновременната алтернативна служба се обявява със заповед на председателя на комисията. Копие от заповедта се изпраща служебно в 7-дневен срок до началника на военното окръжие по местожителството на гражданина и на работодателя, при когото е изпълнявана алтернативната служба.


Чл. 27. (1) Комисията издава на гражданина книжка за мирновременна алтернативна служба по образец съгласно приложение № 1.

(2) Книжката по ал. 1 е официален удостоверителен документ за вписаните в нея данни и обстоятелства, които са свързани с изпълнението на мирновременната алтернативна служба от гражданина.

(3) При издаването на книжката тя се подписва и подпечатва от председателя на комисията.

(4) Вписвания на данни и обстоятелства в книжката правят само определени от председателя на комисията длъжностни лица и работодателят.


Чл. 28. При поискване от орган на изпълнителната власт или неговата администрация, от орган на съдебната или местната власт председателят на комисията може да издава удостоверения за началото или за края на изпълнението на мирновременна алтернативна служба, за освобождаване от тази служба, за нейното отлагане, прекъсване или прекратяване.


Чл. 29. За доказване на основанията за отлагане изпълнението на мирновременната алтернативна служба при условията на чл. 18, ал. 1 и 2 ЗЗВЗАС на комисията се представят:

1. (изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) издадено уверение от съответното училище за всяка учебна година (в случаите по чл. 18, ал. 1, т. 1 ЗЗВЗАС);

2. (изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) официален документ, с който се удостоверява, че българският гражданин постоянно живее в чужбина (в случаите по чл. 18, ал. 1, т. 2 ЗЗВЗАС);

3. документи от органи на съдебната власт или влязла в сила присъда (в случаите по чл. 18, ал. 1, т. 3 ЗЗВЗАС);

4. документ на Централната военномедицинска комисия (в случаите по чл. 18, ал. 1, т. 4 ЗЗВЗАС);

5. удостоверение от военното окръжие по местожителството на гражданина или от друг орган или служба на Министерството на отбраната, установяващо срока на службата на брат на гражданина (в случаите по чл. 18, ал. 2, т. 1 ЗЗВЗАС);

6. предложение от органа на местната администрация по местожителството на гражданина (в случаите по чл. 18, ал. 2, т. 2 ЗЗВЗАС);

7. (нова - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) експертно решение на Териториалната експертна лекарска комисия/Националната експертна лекарска комисия (ТЕЛК/НЕЛК), с което е определена над 90 на сто намалена или загубена работоспособност на член от семейството, родител, единствен брат или сестра, които постоянно се нуждаят от чужда помощ;

8. (нова - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) декларация от инвалида по т. 7, в която поименно е посочено лицето, полагащо грижи за него поради намалената или загубената работоспособност над 90 на сто и необходимостта от чужда помощ, установени от ТЕЛК/НЕЛК.


Чл. 30. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) (1) За освобождаване от изпълнение на мирновременна алтернативна служба гражданинът е длъжен да представи на комисията документ от съответния компетентен орган или служба на Министерството на отбраната за удостоверяване на обстоятелствата по чл. 19 ЗЗВЗАС.

(2) В случаите по чл. 19, т. 3 ЗЗВЗАС гражданинът представя документите по ал. 1 и декларация от инвалида - член на семейството, родител, единствен брат или сестра, в която поименно е посочено лицето, полагащо грижи за него поради намалената или трайната му неработоспособност над 90 на сто и постоянната му нужда от чужда помощ.


Чл. 31. Комисията взема решение за прекъсване изпълнението на мирновременната алтернативна служба при условията на чл. 23, ал. 1 ЗЗВЗАС, когато:

1. спрямо гражданина, изпълняващ мирно-временна алтернативна служба, е взета по реда на Наказателно-процесуалния кодекс мярка за неотклонение "задържане под стража" или "домашен арест" или с присъда му е наложено наказание "лишаване от свобода" (в случаите по чл. 23, ал. 1, т. 1 ЗЗВЗАС);

2. писмено е уведомена от работодателя за отклонение на гражданина от изпълнението на мирновременна алтернативна служба за повече от едно денонощие (в случаите по чл. 23, ал. 1, т. 2 ЗЗВЗАС);

3. бъдат представени документи от работодателя и от лекарска консултативна комисия (ЛКК) или трудово-експертна лекарска комисия (ТЕЛК) за отпуск за временна нетрудоспособност в размер над 30 дни без прекъсване в една календарна година (в случаите по чл. 23, ал. 1, т. 3 ЗЗВЗАС).


Чл. 32. Жалбите на граждани, изпълняващи мирновременна алтернативна служба, подадени до комисията по повод на изпълнението на алтернативната служба, се разглеждат на заседание на комисията.


Чл. 33. Обстоятелствата по чл. 30 ЗЗВЗАС се установяват със съдебни решения, официално заверени преписи от решения на окръжните съдилища, удостоверения за актуалното състояние на фирми или други съставени по надлежния ред документи и писмени сведения от работодател, установяващи факти и обстоятелства по същия член от ЗЗВЗАС.


Чл. 34. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) (1) Предлаганите за изпълнение на мирновременна алтернативна служба места трябва да не са заети и за тях да няма кандидати към момента на подаване на молба по чл. 37, ал. 1 ЗЗВЗАС.

(2) Работодателите нямат право да освобождават работници или служители с цел да предложат същите длъжности за изпълнение на мирновременна алтернативна служба.


Чл. 35. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) (1) Гражданите, които изпълняват мирновременна алтернативна служба, получават основно месечно възнаграждение в размер 90 на сто от минималната месечна работна заплата, установена за страната.

(2) При изпълнение на мирновременна алтернативна служба с намалено работно време по реда на чл. 31а ЗЗВЗАС възнаграждението се изчислява пропорционално на отработените часове.

(3) Когато мирновременната алтернативна служба се изпълнява в населено място, различно от местоживеенето на гражданина, към основното месечно възнаграждение се заплаща допълнително възнаграждение в размер 20 на сто от минималната месечна работна заплата, установена за страната.


Чл. 36. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) (1) Когато мирновременната алтернативна служба се изпълнява в населено място, отдалечено на повече от 20 км от местоживеенето на гражданина, работодателят е длъжен да осигури жилище в следните минимални норми:

1. за един алтернативно служещ - 9 кв. м;

2. за двама и повече алтернативно служещи - по 6 кв. м за всеки;

3. за не повече от 6 алтернативно служещи се осигурява един санитарен възел с душ и топла вода.

(2) Разходите за ток, отопление, топла и студена вода са за сметка на работодателя, а в случая по ал. 3 - за сметка на гражданина.

(3) Когато не може да осигури жилище, работодателят заплаща месечно обезщетение в размер, както следва:

1. за населено място до 20 000 жители - 55 лв.;

2. за населено място до 100 000 жители - 65 лв.;

3. за населено място над 100 000 жители - 75 лв.

(4) В молбата по чл. 37, ал. 1 ЗЗВЗАС работодателят посочва дали може да приеме за изпълнение на мирновременна алтернативна служба граждани от друго населено място.


Чл. 37. (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2003 г.) (1) Веднъж месечно за точно и добросъвестно изпълнение на трудовите задължения работодателят може да заплати на гражданина допълнително възнаграждение в размер до 50 на сто от минималната месечна работна заплата, установена за страната.

(2) Допълнителното възнаграждение по ал. 1 не се заплаща, когато гражданинът изпълнява мирновременна алтернативна служба при намалено работно време при условията на чл. 31а, ал. 1 ЗЗВЗАС.


Чл. 38. Гражданите, които изпълняват мирновременна алтернативна служба, имат право на безплатно пътуване в транспорта за обществен превоз на пътници в населеното място, където изпълняват мирновременната алтернативна служба. Те се легитимират пред контролните органи с книжката за мирновременна алтернативна служба.


Глава шеста.ДЕЙНОСТИ ПО ОТЧЕТА И СЛУЖБАТА В ЗАПАСА НА ГРАЖДАНИТЕ, ИЗПЪЛНЯВАЩИ И ИЗПЪЛНИЛИ МИРНОВРЕМЕННА АЛТЕРНАТИВНА СЛУЖБА

Чл. 39. (1) Отчет на гражданите, изпълняващи мирновременна алтернативна служба, се води от военното окръжие по местоживеенето им.

(2) Личният картон на гражданин, изпълняващ алтернативна служба, по образец съгласно приложение № 2 се съставя на основание на препис от решението на комисията, с което изпълнението на воинските задължения се заменя с алтернативна служба, на препис от заповедта на председателя на комисията, с която гражданинът е повикан за изпълнение на мирновременната алтернативна служба, и на данните от личния картон на наборника.


Чл. 40. (1) Гражданите, изпълнили алтернативна служба, се зачисляват на отчет в запаса за алтернативна служба към военните окръжия по местоживеенето им с личен картон по образец съгласно приложение № 3 и с азбучна карта.

(2) Данните в личния картон на гражданин, изпълнил мирновременна алтернативна служба, се вписват след представяне на книжката за мирновременна алтернативна служба.

(3) Военното окръжие издава на гражданина, зачислен в запаса за алтернативна служба, отчетна книжка в запаса за алтернативна служба по образец съгласно приложение № 4.


Чл. 41. Личните картони на гражданите, които са изпълнили мирновременна алтернативна служба и са зачислени в запаса за алтернативна служба по реда на чл. 41 ЗЗВЗАС, се подреждат във военните окръжия в отделна картотека по общини по азбучен ред.


Чл. 42. (1) В общините и кметствата се създава картотека с азбучните карти на гражданите, изпълнили мирновременна алтернативна служба и зачислени в запаса за алтернативна служба.

(2) Картотеката с азбучните карти по ал. 1 се ползва и при мобилизационно назначение на гражданите при повикване на военновременна алтернативна служба.


Чл. 43. Личните картони и азбучните карти на запасните, получили мобилизационно назначение, се подреждат по възходящ ред на командите по специалности и по азбучен ред в тях.


Чл. 44. (1) На запасните, получили мобилизационно назначение за изпълнение на военновременна алтернативна служба, се връчва повиквателна заповед.

(2) Повиквателната заповед по ал. 1 се подписва от началника на военното окръжие и се връчва на гражданина по реда, определен за връчване на повиквателна заповед на запасни.


§ 1. Указания по прилагането на глави от трета до пета от правилника дава министърът на труда и социалната политика, а на глави втора и шеста - министърът на отбраната.


§ 2. Правилникът се приема на основание § 5 от преходните и заключителните разпоредби на Закона за замяна на воинските задължения с алтернативна служба.


Преходни и Заключителни разпоредби

КЪМ ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 246 ОТ 10 ОКТОМВРИ 2007 Г. ЗА ПРИЕМАНЕ НА УСТРОЙСТВЕН ПРАВИЛНИК НА ДЪРЖАВНА АГЕНЦИЯ "AРХИВИ", ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА ТАРИФА ЗА ТАКСИТЕ, КОИТО СЕ СЪБИРАТ ОТ ДЪРЖАВНА АГЕНЦИЯ "AРХИВИ", И ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ ЦЕНИ НА УСЛУГИТЕ, ПРЕДОСТАВЯНИ ОТ ДЪРЖАВНА АГЕНЦИЯ "АРХИВИ"

(ОБН. - ДВ, БР. 84 ОТ 2007 Г., В СИЛА ОТ 19.10.2007 Г.)

§ 23. Постановлението влиза в сила от деня на обнародването му в "Държавен вестник".